Soutěže a akce

 

Sloupenský plamínek  5.9.2020

Stalo Imagese tradicí, že první sobota v měsíci září patří na sloupenském hřišti dětem a hasičskému sportu. Osmičlenná družstva si tu měří svoji rychlost v požárním útoku a ve štafetě na 4 x 60m, ve které musí překonat kladinu, barieru, přenést hasicí přístroj a spojit hadicové vedení.
V tomto souboji se letos nejlépe vedlo týmům z Libřic a Výravy. Na druhé pozici skončila družstva z Chlumce nad Cidlinou. Naše družstva mladších i starších shodně obsadila 3. místa.
Za své skvělé výkony získaly děti medaile, poháry a věcné ceny, které byly zakoupeny z příspěvku Nadačního fondu na podporu sportu, kultury a občanských aktivit v Novém Bydžově, kterému bychom rádi touto cestou poděkovali

MLADŠÍ            
SDH PÚ POŘADÍ ŠTAFETA ŠTAFETA POŘADÍ SOUČET POŘADÍ CELKOVÉ POŘADÍ
Libřice 20,63 1 62,38 2 3 1
Chlumec n./C 23,48 2 57,54 1 3 2
Sloupno 28,76 3 78,04 3 6 3

 

STARŠÍ            
SDH PÚ POŘADÍ ŠTAFETA ŠTAFETA POŘADÍ SOUČET POŘADÍ CELKOVÉ POŘADÍ
Výrava 19,90 1 54,44 1 2 1
Chlumec n./C 25,93 2 60,06 2 4 2
Sloupno 29,76 3 64,04 3 6 3
Skřivany 35,15 4 69,43 4 8 4


DSC_0519
 DSC_0084 DSC_02 DSC_0272

 

Sloupenský plamínek

Soutěž se konala 2. září. Celé léto bylo nádherně, bohužel zrovna v tento den nám pršelo. Ani tak nás to neodradilo od soutěžení. Sešlo se tu 5 družstev mladších a 7 družstev starších.  Kromě soutěže v požárním útoku se družstva utkala i ve štafetě 4 x 60 m, kterou jsme museli upravit. Děti  místo některých obvyklých  překážek  plnily náhradní disciplíny. Šroubovaly na savici koš, přenesly hadici z bodu A do bodu B, přenášely hasičský přístroj a spojovaly hadice.  Celkově se naše družstva umístila takto: přípravka 1. místo, straší 5. místo a mladší také 5. místo.

sobota 1. září 2018   MLADŠÍ  
SDH ÚTOK ŠTAFETA SOUČET POŘADÍ CELKOVÉ POŘADÍ UMÍSTĚNÍ
LIBŘICE 1 3 4 1 1
CHLUMEC n./C 2 2 4 1 2
KLAMOŠ 3 1 4 1 3
DOLNÍ PŘÍM 4 4 8 4 4
SLOUPNO 5 5 10 5 5

 

      STARŠÍ  
SDH ÚTOK ŠTAFETA SOUČET POŘADÍ CELKOVÉ POŘADÍ UMÍSTĚNÍ
CHLUMEC n./C 3 2 5 1 1
LIBŘICE 1 5 6 2 2
ST. NECHANICE A 2 5 7 3 3
KLAMOŠ 6 1 7 3 4
SLOUPNO 5 3 8 5 5
ST. NECHANICE B 4 5 9 6 6
ROUDNICE 7 4 11 7 7

  

OkrskDSC_0416ová soutěž Podoliby

Soutěž se konala za krásného slunečného počasí v sobotu 26. 5. 2018. Za nás soutěžila tři družstva. Přípravka, která nemá konkurenci skončila na 1. místě. Mladší i starší opět podlehli soutěžícím ze Skřivan a obsadili až druhou příčku.

 

Okresní kolo dorostu 19. 5. 2018

Soutěž dorostu se stejně jako dětí konala v Myštěvsi. Na okres vyrazili Vít´a S. v kategorii starších a Markéta B. s Natálkou H. v kategorii mladších. Markéta celý závod zvládla výborně a obsadila 1. místo. Hned za ní skončila Natálka H. Vít´an byl po nedorozuměních s rozhodčími ze soutěže vyloučen. Markéta postoupila na krajské kolo do Náchoda. Budeme jí držet pěsti.

 

Okresní kolo soutěže Plamen

Okresní kolo se opět konalo na travnatém povrchu v Myštěvsi dne 12. 5. 2018. Našim dětem se dařilo a vylepšily svá umístění z podzimního kola. Starší dětí překvapily 1. místem v požárním útoku CTIF. V ostatních disciplínách se držely na  čtvrtém místě. Celkově se z pátého podzimního místa vyšplhaly na místo 3. Mladší nejvíce zabodovaly v disciplíně požární útok, kde obsadily 3. místo. Dále získaly dvě 5. místa a jedno osmé. Celkově se posunuly z 12. místa na místo 5., což je velmi pěkný úspěch, protože téměř třetinu družstva tvořili předškoláci.

 Plamen výsledky

 

Memoriál M. Pekárka Březhrad

Za mrazivého rána 7. dubna jsme se sešli v hojném počtu a vyrazili na soutěž do HK. Během dne se oteplilo a bylo krásné slunečné počasí. Do soutěže se přihlásilo 14 družstev mladších a 8 družstev starších. Na místo jsme přijeli jako první a soutěžit jsme šli až jako poslední. Celkově děti dopadly velmi dobře. Mladší si vybojovaly 5. místo a starší 3. místo. Starší děvčata se ještě jako dorostenky přihlásily na odpolední soutěž v požárním sportu mezi ženy. Tady se jim už tak nedařilo  a musely opravovat napojení  béčka na stroj a céčka do rozdělovače, což je  posunulo celkově na 6. místo. Byla to pro ně dobrá zkušenost a držíme jim pěsti do dalších soutěží.

 

Soutěž Nechanice

Každoročně první soutěží v nové sezoně je Memoriál Jana Nováka v disciplínách požární všestrannosti. Do soutěže se podařilo složit dvě pětičlenné hlídky starších. Celkově se umístili na 3. místě bez trestných bodů v celkovém umístění. Do závodů se zapojila i dvě nová děvčata, která si vedla velmi dobře.

 

 

DSC_0115Výročka mladých hasičů

Výročku jsme uspořádali 19. listopadu v odpoledních hodinách. Sešlo se nás tu dost i s rodiči, babičkami a dědečky. Každý, kdo přišel, přinesl něco dobrého k zakousnutí, a tak mohl začít program. Nejprve jsme hosty seznámili s celoroční činností, předali jsme odznaky odborností a nakonec děti vystoupily s připraveným kulturním pásmem. Ti nejmladší nám zatancovali na písničku Polámal se mraveneček, Pepča a Matěj zazpívali, Péťa zahrál na  klarinet, Lucinka na flétnu a nejstarší předvedli scénky na téma Hasičské tréninky. Po skončení byla pro všechny připravená diskotéka.

 

 

Závod požární všestrannosti 14. 10. 2017

Do soutěže, která se letos konala ve Smržově vyrazily dvě hlídky – mladší, starší. Nakonec si i mimo soutěž odběhly závod tři děvčata.

Mladším velké problémDSC_0030y dělalo vázání uzlů, které i přes vydatné trénování jim nejdou pod kůži. Dalším úskalím je střelba, kde jsme nasbírali velké množství trestných bodů, jak mladší, tak starší. Celkově se mladší umístili na 14. příčce z 23 družstev.

U starších nás překvapilo nové hodnocení zdravovědy, až po odběhnutí vytyčené trasy, což nás připravilo o třetí místo a museli jsme se spokojit s místem pátým.

V běhu na 60 m s překážkami si nejlépe v kategorii starších děvčat vedla Vanda S. a obsadila 5. místo, Natálka P. 9. místo a Karolína K. 13. místo. Jirka Z. v kategorii starších obsadil 11. místo.  Mladší děvčata udělala chybu a v soutěži nebyla hodnocena. Tadeáš S. v kategorii mladších chlapců získal 8. místo,  Šimon P. 10. místo z 23. soutěžících.

Za dorost jednotlivci nás v nejstarší kategorii reprezentovali Luboš Jánský a Víťa Stěhulka. Luboš se obsadil 1. místo a Víťan místo druhé.

Fotografie zde

Výsledky     Plamen  a dorost

 

 

Humburská bodlinka 17. 9. 2017

Abychom se mohli této soutěže zúčastnit, museli jsme ohledně složení družstev dosti improvizovat, protože dětí bylo málo. Podle toho dopadlo i celé naše umístění.Nejlépe dopadla přípravka, která ve druhém pokuse se zlepšila a podařilo se jí porazit děti z Březhradu, a tak obsadily 1. místo a právem si domů odvDSC_0170ezly putovní pohár.

Mladší i starší skončili na poslední příčce. U mladších ne a ne napojit béčko na stroj a u starších pravý proudař, kterého jsme museli dosadit z mladších, nestačil proniknout do tajů jejich techniky , a tak se nám céčka zamotala pod rozdělovač a proudař nabral jiný směr.

  Fotogalerie zde

 

Sloupenský plamínek 2.9. 2017

Dne 2.9. 2017 se uskutečnil na hřišti za školkou 17. ročník MMK, za účasti 8-ti mančaftů, z toho 2 starších, 5 mladších a 1 přípravka. Přípravka skončila na 1. místě, mladší po prvním pokuse byly na čtvrtém místě, při druhém pokusu čas zlepšily, ale dostali déčko, protože nepoužili všechen materiál ze základny, nebyla to jejich vina, ale přehmat vedoucí Majky při přípravě hadic. Starším se oba dva pokusy podařily, ale stejně to nestačilo na družstvo Skřivan. Foto z memoriálu najdete v zde.

 Výsledky M,Kulicha 2017

 

 

 

Okrsková soutěž Pšánky 3.6. 2017

DSC_0707Do soutěže vyrazila 3 družstva dětí a dvě družstva mužů. Starší i mladší děti nestačily na výkon družstev ze Skřivan a obsadili druhou příčku. Přípravka byla ve své kategorii sama a s časem 38. 79 na 1. místě. Při druhém pokuse jim nešlo sestřelit lahve, a tak měli čas 48,81. Kromě poháru dostaly do družstva velký balík bombonů.

 Fotografie zde

 

Okresní kolo dorostu 20.5.2017 Myštěves

Na soutěž v dorostu vyrazil jen Víťa Stěhulka. Celkově se umístil na druhém místě. Nejlépe se mu povedl dvojboj, kde získal první místo. V běhu na 100m měl v prvním pokuse smůlu, když se mu rozpojily hadice a vracel se, v druhém pokuse si nešťastně zandal proudnici za opasek a nemohl ji vytáhnout, čímž se zdržel a skončil na 3. místě. Tomáš Č., který měl také soutěžit, si vyhodil rameno   nemohl se zúčastnit.

Fotografie zde

 

Okresní kolo hry Plamen – 13.5.2017 Myštěves

Počasí – slunečno

Soutěžní družstva

Mladší – Kofránek L., Borovski J., Stěhulková V., Stěhulka T., Vespalec T., Jelínek M., Jánská L., Petera Š.,Frýda T.

Štafetové soutěže jsme běhali všechny s odřenýma ušima na přešlapy. Někteří běhali vyloženě na hraně. Ve štafetě Tadeáš přendal správně proudnici těsně před cílem. Několika chyb jsme se nevyvarovali ve štafetě dvojic. V běhu 400m jsme měli za 1. pokus trestné za špatně zapojenou hadici na rozdělovač. Druhý pokus byl bez chyb, ale ve výsledkách se nám opět objevilo 10 trestných. Ty nám nakonec po zkoumání odepsali. Celkově se naši mladší umístili na 9. místě.

Starší  – Palonci N., Zmítková K., Hradická N., Žďárský P., Zůra J., Fedaka P., Krejčová K., Zima T.,

Starší nejlépe zvládli PÚ CTIF, kde ve druhém pokuse získali pouze 10 trestných za příkop a obsadili tak 2. pozici. V ostatních disciplínách se nám už tak nedařilo.Nejhoršího výsledku jsme dosáhli v požárním útoku, který nám vždy šel. Dlouhý nástřik či špatně připravená proudnice nám zajistili 11. místo.

Celkově se naši starší umístili na 6. místě.

Fotografie zde

 

 

PO očima dětí

I v letošním roce se někteří členové hasičů zúčastnili literární a výtvarné soutěže PO očima dětí. Do okresního kola soutěže jsme vybrali v každé kategorii najvíce tři nejlepší práce.

Výsledky okresního kola

Jakub Čapek, kategorie MŠ1 – 1. místo

Natálie Palonci, kategorie ZŠ3 – 1. místo

Luboš Jánský , kategorie DT2 – 1. místo

Všichni postoupili do krajského kola

Výsledky krajského kola

Všechny práce, které postoupily do krajského kola se dočkaly dalšího ocenění!!

Jakub Čapek, kategorie MŠ1 – 1. místo

Natálie Palonci, kategorie ZŠ3 – 1. místo

Luboš Jánský , kategorie DT2 – 3. místo

Práce Natálky a Jakuba postoupily do celorepublikového kola. Držíme jim pěsti, aby i zde získaly nějakou cenu.

Výsledky krajského kola PO očima dětí

Do celorepublikového kola postoupili N. Palonci a J. Čapek. Natálka si se svou prací vedla výborně a obsadila opět první příčku. Slavnostní předání ceny proběhlo v Litoměřicích při Hasičských slavnostech. Kromě věcných cen, byla dětem i doprovdu volná vstupenka na slavnosti.

Prezentace výtvarných prací zde

OdznOLYMPUS DIGITAL CAMERAaky odborností

V sobotu 18. března jsme těmi odvážnými vyjeli na zkoušky odznaků odborností do Sedlic. Všichni zúčastnění nakonec zkoušky zvládli, i když někteří s odřenýma ušima.

Seznam dětí a splněných odborností

Nikola Josef Borovski – Preventista junior
Tomáš Vespalec – Strojník  junior
Petr Fedaka – Preventista
Stěhulková Vanda -Strojník
Zmítková Kristýna – Strojník
Palonci Natálie – Strojník

Fotografie zde

Memoriál J.Nováka Nechanice 25.2. 2017

Naše prOLYMPUS DIGITAL CAMERAvní kroky v další soutěžní sezoně nás zavedly na soutěž v Nechanicích. S dlšími sedmi pětičlennými hlídkami jsme svoje síly měřili v disciplínách topografie, grafických značkách, uzlování, zdravovědě a hadicovém kole. Do celkových výsledků se započítávaly časy lepší ze dvou hlídek jednoho družstva. Za naše SDH soutěžilo jedno družstvo, složené z osmi členů. Protože musí soutěžit dvě hlídky, Pája a Matouš plnili disciplíny za obě hlídky. Celkově jsme se umístili na druhém místě zadružstvem z Nepolis. Protože jsme neměli v celkovém hodnocení žádné trestné body, mohli jsme získat i cenu fair play. Bez trestných bodů však byla další tři družstva a pro udělení ceny rozhodoval čas hadicového kola. Tuto disciplínu nejrychleji zvládly děti z Nepolis.

Fotografie zde

 

Výročka mladých hasičů

V pátek18. listopadu jsme pro mladé hasiče uspořádali výročku. Sešli jsme se v 17 hodin na VKZ. Občerstvení pro děti připravili jejich rodiče. Na začátku jsme zrekapitulovalli naše celoroční snažení. Potom jsme zhlédli vítěznou práci Luboše Jánského ze soutěže PO očima dětí, rozdány byly i odznaky odborností. Rodičům děti předvedly svůj kulturní program, se kterým vystoupí v sobotu na VVH sboru. Děvčata si připravila tanec na píseň Mám boky jako skříň, Péťa Fedaka zahrál na hudební nástroj, Pepa Borovski zazpíval a mladší hasiči zarecitovali hasičskou básničku. Nakonec si mohly všechny děti zasoutěžit v netradičních disciplínách.

Fotografie zde

 

Závod požární všestrannosti – Klamoš 8.10. 2016

V sobotu ráno vyrazila dvě soutěžní družstva do Klamoše na běh po lese s plněním disciplín. Vzhledem k tomu, že někteří onemocněli, museli jsme improvizovat a do soutěže mladších narychlo přihlásit i nové členy. Pro mladší byla tato soutěž spíše seznamovací a celkově se umístili na 15 místě z 23 družstev. Starší se nevyvarovali několika zbytečných chyb a skončili na 6. místě. Největší problémy nám stále dělá střelba ze vzduchovky, překonání vodorovného lana a letos u mladších i uzle.

Odpoledne přišli na řadu dorostenci. Tomáš Čapek se umístil na druhém místě a Víťa Stěhulka na třetím.

V běhu na 60m překážek se nám také moc nedařilo, asi zafungovala tréma a soutěžící dělali jednu chybu za druhou. Nejlepšího umístění dosáhla Vanda S., která skončila na 6. místě(čas 25,38) v kategorii starších, Natálka P. na 8. místě(čas 30,75). V kategorii mladších chlapců Tadeáš S. obsadil 12. místo (32,88). V kategorii starších byly výsledky vyrovnané a Pavel Ž. skončil na 15. místě (28,4) a Tomáš Z. na 16. místě (29,75).

Výsledky ZPV Plamen

Výsledky dorostenci

Fotografie zde

 

Humburská bodlinka 17.9. 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV sobotu ráno jsme se vydali se třemi družstvy na letošní poslední soutěž v požárním útoku do Humburk. V médiích nás strašili, že bude pořádně pršet, ale nakonec v našich místech se nic nedělo. Ráno bylo poměrně teplo, přes den se nepatrně ochladilo a občas na nás cákla z nebe malinká kapička vody. do soutěže se celkem přihlásilo 5 družstev přípravky, 12 družstev mladších a 10 družstev starších. První šli na řadu mrňata se svými hadicemi “D “ (ostatní běhali na hadice “C“) a zaběhli čas 31,65 s  , což po prsním kole byl nejrychlejší čas. V druhém kole Sedlice náš čas překonali a nám už se druhý pokus tolik nevydařil. Celkově se umístili na krásném druhém místě. Odměnou jim kromě drobností byl i krásný dort s ježečky.

Potom už šli na řadu mladší. Po prvním kole byli na druhém místě a tak to už zůstalo. Při druhém pokusu se nám rozdělovač zamotal nohou do hadice C a čas se nám neopadřilo zlepšit.

O trochu lépe ne tom byli po prvním kole starší, kteří byli průběžně na 3. místě. Tady potřebujeme zvýšit rychlost při zapojování sání a prodači se musí soustředit jen na svou proudnici. Ani jim se nezadařilo  v druhém kole zlepšit čas a skončili nakonec na čtvrtém místě.

Fotografie ze soutěže zde

 

Sloupenský plamínek 3. 9. 2016

V sobotu se OLYMPUS DIGITAL CAMERAu nás ve Sloupně konal již 15. ročník soutěže memoriál M. Kulicha pro dospělé a 2. ročník soutěže pro děti Sloupenský plamínek. Celkem se zúčastnilo 5 družstev mladších, 5 družstev starších a jedno družstvo z přípravky Sloupno. Každé družstvo mělo 2 pokusy, ve kterých se snažili v co nejlepším řase shodit kovové terče. Časy našich dětí ani v jedné kategorii nestačili na výkon mladých hasičů ze Skřivan a skončili jsme na druhém místě.

Odpoledne pro všechny děti bylo připraveno Loučení s prázdninami plné různých úkolů a od 16 hodin loutková pohádka Jak šel kozlík do světa.

Fotografie zde

Výsledky

Přípravka – 1. místo

 

SDH – mladší

Výsledný čas Pořadí
SKŘIVANY  19,84  1
SLOUPNO  23,87  2
HOŘINĚES  30,53  3
URBANICE  31  4
STARÉ NECHANICE  31,62  5

 

SDH – starší

Výsledný čas Pořadí
SKŘIVANY 18,9  1
SLOUPNO 19,30  2
STARÉ NECHANICE 20,19  3
HOŘINĚVES 27,59  4
URBANICE 43,19  5

 

Paintball 26.6. 2016

V neděli 26. června jsme se v odpoledních hodinách s mladými hasiči vydali na paintbollový zápas do Hradce Králové v Areálu Lesní hřbitov. Nechyběli tu ani vedoucí a rodiče, kteří se s chutí také zapojili. Počasí bylo slunečné, a tak byli všichni spokojeni. Domů jsme se vraceli s nezapomenutelnými zážitky.

Fotografie z akce zde

 

Okrsková soutěž a soutěž O pohár starostky obce Smidary

Do soutěže jsme přihlásili 3 družstva – starší, mladší a přípravku.

V požárním útoku jsme se utkali jen s dětmi ze Smidar a obsadili jsme všechna 1. místa

 

Soutěž okrsku 28.5. 2016 ve Zdechovicích

Soutěže se zúčastnila 3 družstva. Počasí krásné slunečné.

Mladší – Vanda S., Péťa F., Terezka N., Tomáš V., Lukáš K., Honza M., Tadeáš S.

První pokus se povedl, ale v druhém pokusu jsme měli problémy se zapojením béčka na rozdělovač a celkově jsme skončili na 3. místě, v okrsku na 2. místě.

Do boje se vydala také přípravka ve věkovém rozmezí 2 – 6 let. Za veliké podpory se jim podařilo vše spojit a shodit ze stojanu plechovky. Dokonce se jim podačilo dosáhnout lepšího času než mladším v druhém pokusu.

1. pokus        2. pokus

Skřivany                  20                    25

St. Nechanice         41                     26

Sloupno                   28                    49

Sloupno přípravka   36                  38

 

Starší – Natálka P., Kristýna Z., Natálka H., Vanda S., Tomáš Z., Pavel Ž., Lucka S.

V prvním pokusu jsme bojovali dobře, a skřivany jsme téměř dali.Ve druhém pokusu jsme dostali N, protože nebyl koš správně našroubován a spadl do kádě. Celkově jsme také obsadili až třetí místo.

1. pokus            2. pokus

St. Nechanice              N                  21

Skřivany                     25                  26

Sloupno                     25                    N

 

 

Okresní kolo dorostu 21.5. 2016 v Myštěvsi

Soutěže se zúčastnili dva dorostenci. V kategorii střeodního dorostu Víťa Stěhulka a v kategorii staršího dorostu Tomáš Čapek.

Víťan celkově obsadil 3. místo, když ve dvojboji s časem 18,15 se umístil na 1. místě, v běhu na 100 metrů s překážkami na 3. místě a v testu též na 3. místě.

Tomáš, který měl od pátku teploty a byl v nevýhodě celkově obsadil 2. místo. V dvojboji a běhu na 100 metrů se umístil na 2. místě a v testu na 1. místě.

 

 

Okresní kolo ve Hry Plamen 14.5.2016 v Myštěvsi

Soutěže se zúčastnila dvě družstva – mladší a starší. Počasí nám přálo a celý den svítilo sluníčko. Nevyhnuli jsme se však drobnému ošetření, když Natálku H. štípla vosa do krku a Jirka Z. špatně došlápl na nohu.

Mladší

Družstvo vybojovalo dvě druhá místa a to na štafetě 4x60m a štafetě CTIF 400m. Ve štafetě dvojic po zbytečných chybách se umístili na 6. místě a v požárním útoku také. Po součtu všech bodů se celkově umístili na 5. místě.

 

Starší

Nejlépe se jim povedl požární útok, ve kterém vybojovali 1. místo. Ve štafetě 4x60m 7. místo, štafeta dvojic 6. místo, štafeta 400m 5. místo a PÚ CTIF 4. místo.

Po součtu všech bodů se celkově umístili na 4. místě.

 

Výsledky soutěže

Okresni_kolo_Plamen_14_5_2016_mladsi (1)

Okresni_kolo_14_5_2016_Plamen_starsi

 

 

 

Memoriál M. Pekárka Březhrad 2016

V sobotu 2. dubna jsme vyrazili na naší první letošní soutěž. Dohromady se nám podařilo sestavit jen jedno družstvo starších, které jsme museli doplnit dvěma mladšími členy. Počasí nám přálo a svítilo sluníčko. S časem 23.1s jsme obsadili 2. místo. 1. místo získal Chlumec nad Cidlinou, který nás předběhl o cca 7 sekund. a domů si odvezli medaile a pohár.

Výsledky

Chlumev nad Cidlinou       16,87

Sloupno                                 23,1

Třebeš                                   38,19

Březhrad                              50,13

Chlum                                    N